Orio AE_9 Domina Gipuzkoako Ibilbide Luzeko IX. Txapelketan

Erabiltzailearen aurpegia
5 Urre-Txapelketa / 1 Zilarra / 3 Brontzeak

ORIO_2020-01-19, Igandea_(10:30)
Gipuzkoako Ibilbide Luzeko IX.Txapelketak
Aulki Mugikorra / Arraunketa Olinpikoa / Iraupen Proba / Oriaren Jaitsiera
----
(4.000 m.)   Infantilak & Kadeteak
(6.000 m.)   Jubenilak & Absolutuak   
----

Txapelketaren araudia eta partaidetzaren arabera…
12 Gipuzkoako Txapelketa osatu dira, maila eta modalitate desberdinetan.

----
Orio AE_TXAPELKETAKO  EMAITZAK
(13  Ontzi oriotarrak izan dute aukera Txapelketan parte hartzeko araudiaren arabera)

DOMINAK: (9.) = (Urre-Txapelketak: 5.) + (Zilarrak: 1.) + (Brontzeak: 3.)

(1. Txapeldun)_2x EK_Skull Bikoitza_Emakumeak-Kadeteak
Malen Garmendia; Nagore Iturralde.

(1. Txapeldun)_4x GI “A”_Skull Laukoa_Gizonak-Infantilak
Urko Biain; Unax Uranga; Liher Arizaga; Iñaki Sagarna.

(1. Txapeldun)_4x EI_Skull Laukoa_Emakumeak-Infantilak
Maialen Arostegi; Naroa Manterola; Irati Garrido; Haizea Gozategi.

(1. Txapeldun)_2x EAB_Skull Bikoitza_Emakumeak-Absolutuak
Intza Erkizia; Cecilia Korta.

(1. Txapeldun)_8+ GAB”A”_Zortzikoa_Gizonak-Absolutuak
Aritz Lizarralde; Unai Etxeberria; Josu Ostolaza; Jon Iriondo;
Jon Carazo; Leandro Salvagno; Martxel Aldai; Imanol Garmendia;
Gorka Aranberri (Lemazaina).

(2. Zilarra)_4x EJ_Skull Laukoa_Emakumeak-Jubenilak
Arhane Azkue; Rosa Atorrasagasti; Maddi Alkain; Jennifer Rodriguez.

(3. Brontzea)_4x GI “B”_Skull Laukoa_Gizonak-Infantilak
Jon Barranco; Erik Bergner; Xanet Irazu; Oier Azurmendi.

(3. Brontzea)_4x GJ_Skull Laukoa_Gizonak-Jubenilak
Arkaitz Garmendia; Ibai Lizarralde; Ekhi Gozategi; Joseba Rodriguez.

(3. Brontzea)_8+ GAB”B”_Zortzikoa_Gizonak-Absolutuak
Jon Arriola; Joseba Pagadizabal; Jokin Azkonobieta; Joseba Azkonobieta;
Oihan Gozategi; Jon Lizarralde; Jon Olaizola; Mikel Lizarralde;
Gorka Toledo (Lemazaina).

(4.)_2x EJ “A”_Skull Bikoitza_Emakumeak-Jubenilak
Uxue Korta; Arene Lacoste.

(5.)_4x EK_Skull Laukoa_Emakumeak-Kadeteak
Idoia Fernandez; Joana Lertxundi; Ainhoa Garcia; Nahikari Estevez.

(5.)_2x EJ “B”_Skull Bikoitza_Emakumeak-Jubenilak
Saioa Sanchez; Uxue Eizagirre

(6.)_2x EI “A”_Skull Bikoitza_Emakumeak-Infantilak
Lia Gaztañazpi; Naroa Altuna.

-----
Txapelketako araudia betetzen ez zuten maila eta modalitateko ontziek ere
izan zuten beraien proba egiteko aukera txapelketatik kanpo.
(Oriok 5 ontzi aurkeztu zituen proba hauetan)

(4.)_2x GI”A”_Skull Bikoitza_Gizonak-Infantilak
Mikel Genova; Iker Irigaray.
(6.)_2x GI”B”_Skull Bikoitza_Gizonak-Infantilak
Eric Chen; Walid Jebari.
(1.)_8+ GK_Zortzikoa_Gizonak-Kadeteak
Eneko Tamayo; Imanol Sarasua; Aimar Arruti; Unax Alzelai;
Oihan Manterola; Gartxot Atorrasagasti; Aratz Salsamendi; Erik Azkue;
Hodei Aizarnazabal (Lemazaina)

(2.)_2x GJ_Skull Bikoitza_Gizonak-Jubenilak
Unax Altuna; Oroitz Unanue.
(1.)_4- GAB_Lemazain Gabeko Laukoa_Gizonak-Absolutuak
Aimar Olaizola; Ohier Altzelai; Mikel Aiestaran; Jon Azpiroz.

-----
Beste 4 ontzi INKLUSIBOAK ere bere aukera izan zuten proba osatzeko.
Txapelketatik kanpo, modalitate desberdinetan lortutako denborak:
4+_Lemazaindun Laukoa_(23:42,85)

Iker Saenz de Buruaga; Sara UK; Iraitz Paquico; Saioa Saenz de Buruaga; Iñaki Arana (Lemazaina)
4X+_Lemazaindun Skull Laukoa_(24:00,32)
Beñat Mendizabal; Maria UK; Danel Zumeta; Usoa Aragon; Ignacio Arratibel (Lemazaina)
2x_Skull Bikoitza_(24:03,42)
Alex Lizeaga; M.A. Gonzalez
2-_Lemazain Gabeko Bikoa_(19:23,51)
Enara Nanclares; Mireia Otxoa.

 

KARKARAk zu bezalako irakurleen babesa behar du aurrera egiteko. Orain arte bezala, kalitatezko eduki libreak eskaini nahi dizkizugu. Euskaraz informatzea da gure eginkizuna, eta zure eskubidea. Izan zaitez KARKARAko laguntzaile, urtean 36 euro besterik ez dira!


Izan zaitez KARKARAko laguntzaile!